PATRONAT NAD JS 2021 SPRAWUJE DOWÓDCA 1 BAT. STRZELCÓW PODHALAŃSKICH W RZESZOWIE PPŁK RAFAŁ IWANEK

Nasze Pismo
"STRZELEC"
Płk. Lis Kula
[<<---Zobacz cała galerię zdjęc]
W dniu 28 listopada w lasach otaczających Kolbuszowę odbył się kolejny, już XI Andrzejkowy marsz na orientację o puchar dowódcy Okręgu Strzeleckiego pod patronatem Nadleśnictwa Kolbuszowa.

Na starcie stanęło 10 zespołów. W marszu łącznie uczestniczyło 92 osoby.
Trasa biegła od Nowej Wsi do Świerczowa. Uczestnicy mieli do pokonania 9 km oraz 7 punktów zadaniowych. Uczestnicy transportowali skrzynkę z amunicją czołganiem oraz biegiem, pokonywali teren różnymi sposobami z bronią (bieg, czołganie, bieg), rzucali na celność granatami, strzelali z broni pneumatycznej, wykonywali sztafetowe ćwiczenia zręcznościowe (bieg po kopercie).

Na mecie na zmęczonych zawodników czekał gorący bigos i kiełbaski z ogniska. Pierwsze  miejsce wywalczyła  ostatnia , ale szczęśliwa 10 drużyna z III plutonu Kolbuszowa otrzymując 65 pkt (na 70 max). Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z XIV LO w Rzeszowie(56/70). Trzecie miejsce zajęła drużyna z ZST w Kolbuszowej (52/70).
Zabezpieczenie marszu stanowili strzelcy najstarszych roczników oraz nasi byli absolwenci. W sumie 22 osoby. Dziękuję absolwentom, którzy udowodnili, że można na nich liczyć w potrzebie.

Na ręce Nadleśniczego pana dr B. Pereta w imieniu Dowództwa Okręgu  Południowo-Wschodniego składamy serdeczne podziękowanie za współpracę, drzewo i wkład rzeczowy na nagrody dla naszych zawodników.