Strzelcy JS 2021 byli obecni
2021-04-11 15:37:22

Wizytacja kanoniczna w parafii Św. Krzyża w Rzeszowie

W dniu 11.04.2021 r. odbyła się wizytacja kanoniczna w parafii Świętego Krzyża w Rzeszowie. Wizytacji dokonał ks. bp Edward Białogłowski. Z parafią, której proboszczem jest ks. prałatem Władysław Jagustyn współpracuje Jednostka Strzelecka 2021 im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego.


O godz. 11.00 – w kościele Św. Krzyża odbyła się Msza św. z udziałem delegacji Jednostki Strzeleckiej 2021 im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego, Związku Piłsudczyków, Rzemieślników, duszpasterstwa Bankowców. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. bp Edward Białogłowski. Młodzież z JS 2021 czynnie włączyła się w sprawowaną liturgię.

Dowództwo JS 2021 im. płk. L. Lia-Kuli w Rzeszowie na czele z insp. ZS Barbarą Gajewską, uroczyście złożyli na ręce ks. bp Edwarda Białogłowskiego sprawozdanie ze współpracy i przedsięwzięć, które zostały zrealizowanie z parafią Św. Krzyża w Rzeszowie. Z okazji tej uroczystości nasza delegacja wręczyła repliki przedwojennych orzełków strzeleckich ks. bp Edwardowi Białogłowskiemu i ks. prałatowi Władysławowi Jagustynowi.

Serdecznie dziękujemy młodzieży strzeleckiej i kadrze za udział w tym ważnym wydarzeniu.

Galeria zdjęć